EMMK logo Eesti Motomatkajate Klubi - Estonian Touring MC Mootorratta pilt
  alumine logo osa
Klubi KlubiUudised UudisedMotomatkamine MotomatkamineKontakt Kontakt
motosygis (13).JPG
Motomatkamine
Esileht Esileht
Uudised Uudised
Klubi Klubi
Motomatkamine Motomatkamine
- - - - - - -
MotoSügis MotoSügis
- - - - - - -
Talvekas Talvekas
MotoSurvival MotoSurvival
Esileht arrow Motomatkamine arrow Matkajutud
Matkajutud
Talviralli 2011, Vihtijärvi Soome
Kirjutas Rene   

Juba ammu on mulle peale käidud et ma pean ikka ühel talverallil ära käima. Nii siis saigi möödunud kevadel ostetud kasutatud endurokas, nimelt siis Yamaha XT600Z. Detsembri keskel hakkasin talvist varustust kokku ostma.

Loe edasi...
 
Soome Talveralli 11 - 15. veebruar 2010
Kirjutas Jaanus   
Alustama peab sellest, et minu esimene Soome Talveralli oli aastal 1993 nagu ka teistele eestlastest motomatkajatele. Ja teise aastaplaadi lunastasin välja tänavu, vastukaaluks Raido kaheksateistkümnendale.

Järgnevalt meie seiklusest pikemalt.

Loe edasi...
 
Ukraina 2009
Kirjutas Raido   

Suvi hakkas mööduma üsna töiselt ja aina suuremaks läks tung pääseda ratta selga ja vähemalt nädalaks jätta kodumaa ja tegemised selja taha.

Kuna suve jooksul teistelt mulle sobivat reisupakkumist ei olnud, siis hakkas peas keerlema mõte idapiiriäärse Soome avastamisest. Valmima hakkas juba ka marsruut, kui selgus, et augusti lõpupoole pole enam mõtet põhjamaadesse minna, kuna kõik muuseumid ja muud vaatamisväärsused on juba suletud. Viskasin selle mõtte järgmisesse (või ülejärgmisesse) aastasse.
Loe edasi...
 
Jugoslaavia tiir 2009
Kirjutas Janc Reikop   

Selle aasta reisuplaanid said siis selgeks.
Me lähme Euroopasse.
Lõuna poole :)

Aeg: 20. juuli - 1. august  2009
Marsuut: Läti - Leedu - Poola - Slovakkia - Ungari - Serbia - Makedoonia - Kosovo - Albaania - (Montenegro) - Horvaatia - (Bosnia ja Herzogoviina)  - Horvaatia - Sloveenia - Austria - Slovakkia - Poola - Leedu - Läti

Plaan on esmaspäeva hommikul suht varakult teele asuda, nii 9 ajal. Suure tõenäosusega saab see siiski 10 paiku olema, sest enamus asju on küll kokku korjatud, kuid rataste peale pakkimata. Lisaks hakkas sadama..

Edasi loe meie reisiblogist (blogi iseärasuse tõttu tuleb lugeda postitusi alt ülespoole).

Pilte saab näha siit .

 
Valgevene ja Moldova 2008
Kirjutas Janc Reikop   

Aeg: 17. - 28. august  2008
Marsuut: Läti - Leedu -Valgevene - Ukraina - Moldova - Rumeenia - Ungari - Slovakkia - Poola - Leedu - Läti

Nagu ikka, plaanime ka sel aastal väikese tsiklitiiru teha. Meist mitteolenevatel põhjustel olime sunnitud oma esialgset reisuplaani lühendama nii 10 päeva peale. Seega jäävad põhikavasse Valgevene ja Moldova. Sealt edasi sõltub teekond juba allesjäänud ajast. Kas teeme Rumeenia ringi ka sisse või põrutame otse Poola.

Poolaga on meil tänavu veidi lähem plaan nagunii. See maa on kuidagi vaeslapse ossa jäänud - Poola on alati olnud koht, kust lihtsalt läbi kimatakse. Tegelikult on seal palju vaadata ja miks mitte seda alustada juba seekord.

Edasi loe lugu meie reisiblogist (blogi iseärasuse tõttu lugeda postitusi alt ülespoole).

Pildid väljas siin .

 
Rumeenia 2008
Kirjutas Leo   

Läbitud 6 riiki, suurem osa nagu ikka topelt.
Aega läks 17 päeva.
Läbisõit tuli 5664 km.
Kütuse hinnad olid suures plaanis: Läti , Leedu ja Rumeenia u. 18 kr/l, Poola, Slovakkia,  ja Ungari 21kr/l.

Esimest korda sai välja sõidetud õhtul. Oli reede, tööpäev oli seljataga ja Laagri Maksi juures olin 19.00. Teeks sai valitud E67. Paar kilti enne Poola piiri lõin telgi TIR parklas Statoili tankla kõrval püsti ja ronisin 4 hommikul magama.

Loe edasi...
 
Külmale maale: Norra 2007
Kirjutas Pille, Andres   

2. juuni


Image here:Rootsis maasikaid söömas
Rootsis maasikaid söömas
Istusime õhtupoolikul laevale ning põrutasimegi täispurjes Rootsi poole. Et hommikul hirnusime EMM klubi Baikali-reisi blogi läbi, siis innustatuna nende suurest „lugemusest“ olime meiegi „raamatusõbrad“. Üks idikas (nimesid ei nimeta, aga see olin mina) arvas kell pool 3 öösel, et lähme ikka diskole ka. Maakas üle pika aja laeval ikkagi. Andres pakkus alternatiivina välja magamaminekut, mida õnneks tegimegi.

Loe edasi...
 
FIM Rally 2007, Cesenatico, Itaalia
Kirjutas Riho   
Nagu viimastel aastatel traditsiooniks saanud, olin otsustanud ka sel aastal FIM rallil osaleda. Probleeme valmistas aga seekordse ralli toimumise aeg, mis oli juuni algus. Seetõttu ei saanud me eelmise aasta seltskond enam kokku ja teised Eesti Motomatkajate Klubi osalejad (3 inimest 3-l rattal) olid juba omavahel grupi moodustanud ning ei olnud enam huvitatud selle suurendamisest.
Loe edasi...
 
FIM Rally Itaalias
Kirjutas Urmas Kauniste   
Stardijoonele Vändrasse kogunes kolm tsiklit: Yamaha XJ 600 (Olev Soome), BMW R1100RT (Arvo Jürisoo) ja BMW K100 (Urmas Kauniste). Kuupäev oli 31. mai, kellaaeg 12.00. Olime kokku leppinud, et ööbime vaid "katuse all" ja telgime FIM-il.
Loe edasi...
 
FIM Motocamp Sloveenia, Bohinj
Kirjutas Riho   
Motocampile plaanis meie klubist minna suurem seltskond, mis jaotus kaheks: Raido, Ülle ning Ivo ühes grupis ning Gena, Olja, Rainer, mina ja Kristel teises. Segregatsiooni tekitajaks sai väljasõiduaegade erinevus, sest meie selskond plaanis startida hiljem. Gena, Olja ja Rainer olid plaaninud väljasõitu 22. augusti hommikul. Mina Kristeliga lootsin nendele järgi kimada pärastlõunal, aga läks teisiti.
Loe edasi...
 
Balti mere tiir 2007
Kirjutas Janc Reikop   

Selle aasta kohta olid meil sigahead plaanid.. Olid. Mis nüüd kahjuks tänu minu olukorrale peavad nüüd veidi ootama. Umbes aasta või kaks, mis iseenesest polegi tegelikult ju palju :)

Seekord siis on plaan läbida peamiselt tsiviliseerituid maid (seda siis nende parema arstiabi tõttu). Valikuid suunal "Euroopa" ei olnud palju võtta. Kõik soojemad või ahvatevamad paigad on 2 nädala jaoks kas liiga kaugel või mõttes paikapandud tsivilisatsiooni nõutud taseme jaoks kehvakesemad. Seega jäi üksiku võimalusena alles teha ring ümber Balti mere: Läti - Leedu - Poola - Saksamaa - Taani - Rootsi - Norra - Soome.

Oleme uurinud hiljuti Skandinaavias tiirutanud inimestelt muljeid ja saanud eriliselt "julgustavaid" kommentaare Norra kohta, et "seal sajab kogu aeg". Api...

Njah, perspektiiv pole just innustav. Sõita suvel juunikuus kohta, kus on umbes 13 kraadi sooja ja sajab kõik päevad. Aga muud pole teha kui uskuda, et meiega nii hullusti ei lähe.

Edasi läheb lugu juba meie reisiblogist (blogi iseärasuse tõttu tuleb siis lugeda postitusi alt ülespoole) :)

 Pilte saab vaadata siit .

 
Tuneesia 2006
Kirjutas Janc Reikop   

Aeg: 3. - 26. september 2006
Rattad: Kalle ST1100, Janc TDM850
Marsuut: Eesti - Soome - Rootsi - Taani - Saksamaa - Belgia - Luxemburg - Saksamaa - Austria - Itaalia - Tuneesia - Itaalia - Austria - Slovakkia – Tshehhoslovakkia – Poola - Leedu - Läti – Eesti
Reisi pikkus: 8500 km

Lühiülevaade saadaval blogis ja valik pilte on väljas siin .

Loe edasi...
 
Itäpyöraralli - Kemora 22-24.04 2005
Kirjutas Gena   
Tavapäraselt peetakse Itäpyörarallit emadepäeva paiku. Sel aastal oleks ürituse peaaegu maha maganud, kuna oli 2 nädalat varajasemaks kuulutatud. Lenini sünnipäeval, nimelt.
Loe edasi...
 
Soojale maale - Horvaatia 2005
Kirjutas Pille   
23. juuni
Nüüdseks eeltöö tehtud. Tsiklid korras, Suur Pakkimine möödas. Hommikul Valges tanklas sai reisiseltskond (Andres-Pille-Yamaha, Heikki-Väike-Suzukil, Erik-Eve-Wing) kokku ning reis võis alata.
Loe edasi...
 
Hrvatska 2005
Kirjutas Marge   
Seekordne reis algas motomatka jaoks ebatavaliselt päikesepaistelise ilmaga. Reisi sihiks oli Horvaatia ning seltskond oli (vähemalt esialgu) suhteliselt väike – Marge ja Jürgo asusid teele kahekesi vana hea Honda GL 500ga.
Loe edasi...
 
Väike tiir Venemaale - 29. juuli - 13. august 2005
Kirjutas Janc Reikop   

Pilte saab näha siin .

Rattad: MZ 125 SX ja Honda SLR 650
Kilomeetreid: 6585 km
Marsruut: Pihkva - Sosnovõi Bor - St. Peterburg - Viiburi - Petrozavodsk - Võtegra - Pudozh - Kargopol - Njandoma - Arhangelsk - Severodvinsk - Onega - Plesetsk - Kargopol - Pudozh - Medvizhogorsk - Kem - Monchegorsk - Murmansk - Zapoljarnõi - Nikkel - Kirkenes - Ivalo - Kuusamo - Kajaani - Tampere - Helsinki

Loe edasi...
 
Austria 2005
Kirjutas Olavi   

1. päev
30 juuli 2005 kell 14.30 start reisile Austriasse. Minu reisikaaslased Jana Tammesalu ja Jaanus Poola oma GoldWingiga. Tänu sellele, et Jaanusel ei olnud kaassõitjat, sain oma pakirulli tema tagaistmele sokutada, kuna Yamahale ei jõudnud pakiraami veel ehitada. 

Loe edasi...
 
Miks minnakse Hispaaniasse?
Kirjutas Mart, Janc   

Pilte reisist saab näha siin :

Mart:
No mõned lähevad selleks, et leevendada põhjamaist igikestvat vajadust päikese järele. Teised lähvad selleks, et pingelise töö tulemusena tekkinud papihunnikut rahulikult, ilma maksuametniku ebaterve uudishimuta nautida. Kolmandal mõlgub meeles keevavereline tumedanahaline kahejalgne. Mõni tahab lihtsalt näha, kus need Hispaania maasikad ja viinamarjad kasvavad.

Loe edasi...
 
Kaherattalisel Euroopa katusele
Kirjutas Janc Reikop   

Kuidas on omavahel seotud järgmised kolm terminit: mootorrattad, mägironimine ja Elbrus? Viimase kahe puhul nagu ei teki küsimustki, aga mis puutuvad siia mootorrattad?

Lihtne vastus sellele küsimusele kõlab, et 2003. aasta juulikuus tahavad kolm Eesti Motomatkajate Klubi liiget - Kalle Kindel, Mart Toom ja Neeme Ervin tõusta mootorratastel Euroopa kõrgeima mäe, Kaukaasias Venemaa ja Gruusia piiril asuva vana kustunud vulkaani, Elbruse tippu 5621 meetri kõrgusele.

Loe edasi siit

 
Jutuke motomatkast Horvaatiasse
Kirjutas Andres   

Valik pilte reisist näha siin .

23. juuni
Pambud koos, eurod-passid-kindlustused tasku ja tuld - esialgu Tartusse. Õhtul manustame Eriku juures kesvamärga.

Loe edasi...
 
Krimmi ja tagasi 2001
Kirjutas Pille   

Talvel plaanisime hoopis Iirimaale minna. Või siis Kreekasse. Ausalt öeldes ei mäletagi enam kes Krimmi variandi välja pakkus, aga sellest ideest sai alguse ca 7000 kilomeetrine matk mööda Venemaad ja Ukrainat Krimmi ning läbi Ungari, Slovakkia, Poola ja Leedu-Läti koju tagasi.

Loe edasi...
 
FIM Ralli tuur 2000
Kirjutas Kalle Kindel   

Taas on pea aasta möödunud ja leian end varustusega askeldamas ja kergelt reisierutust tundmas, mõtted alles eelmises kuumas suves.
Kahjuks ei ole suved vennad ja nii tibab tänagi hommikul kerget vihma. See ei suuda siiski meeleolu rikkuda. Pealegi on see juba korduvalt nii olnud. Kui kõik asjad on lõplikult koos, ootab jällegi ees tuttav kohtumispaik Laagris. Meie grupp on seekord veidi suurem.

Loe edasi...
 
Prantsusmaa FIM 1999
Kirjutas Kalle Kindel   
Iga asi saab kord otsa, nii ka seekord. Viimaste päevade ja isegi nädalate kohutav venimine on läbi - lõpuks on saabunud puhkus ja kokkulepitud päev on käes. Täna on veidi imelik tunne, kui hommikul ei lähe mitte tööle, vaid hakkan pakke tsiklile laduma. See on põnev töö, kuigi on pidevalt tunne, et midagi jääb maha. Lõpuks on siiski kõik valmis ja isegi natuke liiga vara - nii jalutangi mööda hoovi ringi terve tunni ja mõtlen kõik veelkord läbi.
Loe edasi...