EMMK logo Eesti Motomatkajate Klubi - Estonian Touring MC Mootorratta pilt
  alumine logo osa
Klubi KlubiUudised UudisedMotomatkamine MotomatkamineKontakt Kontakt
motosygis (14).JPG
Motomatkamine
Esileht Esileht
Uudised Uudised
Klubi Klubi
Motomatkamine Motomatkamine
- - - - - - -
MotoSügis MotoSügis
- - - - - - -
Talvekas Talvekas
MotoSurvival MotoSurvival
Esileht arrow Motomatkamine
Motomatkamine
Motomatkamine
Matkaspordi käsiraamatMotomatkamisest on pikemalt kirjutatud Jaan Künnapi Alpinismiklubi raamatus "Matkaspordi käsiraamat" (2004). Mootorrattaga reisimise eripärast ja ettevalmistusest on kirjutanud Kalle Kindel ja Mart Toom.

 

  • Motomatkamise ajalugu
  • Tsiklitüübid
  • Millise rattaga kuhu minna?
  • Reisi ettevalmistused
  • Tsikli ettevalmistus
  • Riietus ja sõiduvarustus
  • Liikumine

 
Motomatkamise ajalugu

Motomatkamine kui üks matkamise viise on juba pikki aastaid arenenud tõusvas joones väga paljudes maades. Selle parimaks tõestuseks on spetsiaalsete matkarataste olemasolu kõigi suuremate tootjate mudelinimistus juba pikkade aastate jooksul.

Loe edasi...
 
Tsiklitüübid
Keegi ütles kord naljaga pooleks umbes nii: “On olemas kolme tüüpi tsikleid: need, millega sõidetakse jalad ees, on need, millega sõidetakse pea ees ja need, millega sõidetakse klaverimängija asendis."
Loe edasi...
 
Millise rattaga kuhu minna?
Sõltuvalt reisile mineja soovist ning rahalistest võimalustest on võimalik mootorrattaga matkata väga erineval moel. Näiteks üheks äärmuseks on nn tsiviliseeritud matkamine, kus kaasa võetakse  minimaalselt varustust, piisavalt raha, ööbitakse vaid hotellides-motellides ning süüakse vaid restoranides, kohvikutes.
Loe edasi...
 
Reisi ettevalmistused
Kui matkale minnakse esimest korda, oleks soovitav teha nö peaproov. Proovireis võiks olla kasvõi ühepäevane, kodust mitte väga kaugele, kuid siiski oleks tsiklil kogu pikema reisi varustus ja reisijadki riides ja muudki moodi ette valmistatud just nõnda, nagu ees oleks planeeritud pikem matk.
Selline peaproov aitab välja tuua võimalikke puudusi riietuses, varustuse kinnitamisel ja tsikli käitumises täiskoormaga. Väiksemaid puudusi jõuab siis kõrvaldada ja parandada enne päris  reisi.
Loe edasi...
 
Tsikli ettevalmistus
Matkaolukord, kus suure koormaga läbitakse päevas sadu kilomeetreid ja seda mõnikord mitu nädalat järgemööda, asetab tsikli tehnilisele seisukorrale suured nõudmised.
Loe edasi...