EMMK logo Eesti Motomatkajate Klubi - Estonian Touring MC Mootorratta pilt
  alumine logo osa
Klubi KlubiUudised UudisedMotomatkamine MotomatkamineKontakt Kontakt
motosygis (17).JPG
Klubi
Esileht Esileht
Uudised Uudised
Klubi Klubi
Motomatkamine Motomatkamine
- - - - - - -
MotoSügis MotoSügis
- - - - - - -
MotoSurvival MotoSurvival
Talvekas Talvekas
Esileht arrow Klubi arrow Üritused arrow Moto Survival
Moto Survival
MotoSurvival 2018 kursused

Selleks aastaks on kursused läbi. 2018. aastal toimus 3 põhikursust, 1 jätkukursus ja kaks tellimuskursust Harley Owners Group Tallinnale (ühepäevane  ja põhikursus). 

Järgmise aasta kursustele registreerimine algab uue aasta alguses, umbes veebruaris või hiljemalt märtsis. Jälgige kodulehte, vastav info tuleb siia.   

Suured tänud osalejatele ning kohtumiseni järgmisel aastal!

 

Eesti Motomatkajate Klubi ohutu sõidu ja mõtteviisi kursuse MotoSurvival koolitajad  

 
MotoSurvival

Moto Survival logoEesti Motomatkajate Klubi korraldab Moto Survivale alates 2003. aastast.

Koolituse mõte.
Moto Survival on ohutu sõidu ja mõtteviisi koolitus tavaliikluses osalevale mootorratturile. Igaüks teeb harjutusi enda jaoks - üksinda mootorrattaga oleme ka liikluses. Kursusel ei võistelda, vaid püütakse õppida enda ja teiste vigadest. Harjutades saame aru oma nõrkustest (neid on isegi kümneid aastaid sõitnutel) ja õpime, kuidas pärast iseseisvalt juurde harjutada. Kursuse eesmärk on harjutada ja tõhustada juhtimisvõtteid ohuolukordades, lisaks harjutada ja täiendada ka igapäevaseid sõiduvõtteid.

Koolitus toimub oma varustuse ja ratastega ning omal vastutusel.
Koolituse teoreetiline osa ja materjalid on koostatud ning tõlgitud koostöös Soome koolitajatega klubist Moottoripyöräkerho 69 ry (http://www.mp69.fi), kus kursuseid on korraldatud juba 40 aastat. Eestipoolsed koolitajad on EMMK-st ja saanud vastava väljaõppe Soomes, sealsete koolitajate käe all - Raido, Kalle, Heikki, Janc, Andrus aka KaruJänes, Jürgo, Kaspar, Aldis, Ivo, Raul, Enn, Hannes, Kärt ja Rafael.

Gruppide suurus on sõltuvalt kursusest 8-10 inimest ja iga grupiga töötab vähemalt 2 koolitajat. Kui tavaliselt sõidad koos kaassõitjaga, siis on kasulik teha ka harjutusi kahekesi. Kursus koosneb teoreetilisest osast ja praktilistest harjutustest Kiltsi lennuväljal (Haapsalu lähedal).

Praktiline pool koosneb erinevatest harjutustest ja sooritustest, millele järgneb kohene koolitajatepoolne tagasiside. Lisaks räägime sõiduasendist, varustusest, ratta tehnoseisundist.

Jätkukursusel keskendume peamiselt põhikursusel õpitu kordamisele, millele peamise täiendusena õpime sõiduvõtteid kruusateedel. See sisaldab kindlasti ka pidurdamise ja kurvisõidutehnikate harjutamist.

Kursuse hinna sisse kuulub ööbimine ja 4 söögikorda. Laupäeva õhtul on saun.

Ohutuid kilomeetreid!


Kontakt:
e-post: motosurvival at emmk.ee

mob: Janc 515 4103
         Heikki 5656 5058

MTÜ Eesti Motomatkajate Klubi
a/a IBAN EE491010102028041007

  

 

survivalitiim_5_web.jpg

MotoSurvivali mees- ja naiskond:


Vasakult: Raido, Hannes, Heikki, KaruJänes, Janc, Raul, Kaspar, Ivo, Kalle, Rafael, Jürgo.
Istuvad Aldis ja Enn.
Pildilt on puudu Kärt.