EMMK logo Eesti Motomatkajate Klubi - Estonian Touring MC Mootorratta pilt
  alumine logo osa
Klubi KlubiUudised UudisedMotomatkamine MotomatkamineKontakt Kontakt
motosygis (8).JPG
Motomatkamine
Esileht Esileht
Uudised Uudised
Klubi Klubi
Motomatkamine Motomatkamine
- - - - - - -
MotoSügis MotoSügis
- - - - - - -
Talvekas Talvekas
MotoSurvival MotoSurvival
Esileht arrow Motomatkamine arrow Motomatkamise ajalugu
Motomatkamise ajalugu

Motomatkamine kui üks matkamise viise on juba pikki aastaid arenenud tõusvas joones väga paljudes maades. Selle parimaks tõestuseks on spetsiaalsete matkarataste olemasolu kõigi suuremate tootjate mudelinimistus juba pikkade aastate jooksul.

Kuna eri maade erinevad maastikud, kliimaolud ja tavad pakuvad tohutul hulgal võimalusi matkamiseks kahel rattal, võib vaid oletada, kui mitmeid seiklejaid liigub parasjagu maailma erinevatel teedel, tsikkel raskelt koormatud. Järjest enam ja enam võib lugeda erinevaid reisikirju, mis kirjeldavad kaasakiskuvaid seiklusi kogu maailmast. Järjest võib leida kirjeldusi nii uutelt kui ka tuntud radadelt, sõitudest kesk talve ja lund, kesk päikest ja kõrbepalavust, mööda siledat asfalti ja läbi metsade-soode. Eesmärgiks ikka järjest rohkem näha ja kogeda.

Mootorratta ajalugu Eestis ulatub samuti aastate taha, saab ju teadaolevalt esimese mootorratta kui sõiduvahendi kohalolekut meie maal tähistada varsti 110-aastase juubeliga. Ka motomatkamise traditsioone saab meil pikalt mõõta, alustades kasvõi
30-ndatest ja edukast Berliini tähesõidust. Tulles läbi nõukogude aja, näeme, et ka sel ajal oli Eestil oma edukas panus anda.

Kui sellel ajal võeti motomatkamist kui tõsist sporti, on meil ka sellel alal Nõukogude Liidu meistersportlasi ja tollal tuli sellise nimetuse saavutamiseks teha vägagi tõsiseid matku tollase suure kodumaa avarustel. Ka Eesti Vabariigi taassünni rasked ajad on suutnud Eesti motomatkamine üle elada ja on kogumas üha enam populaarsust seoses rataste arvu kasvu ja tehnika taseme paranemisega. Eesti motomatkamise viimase aja suurimaks tunnustuseks võib pidada õigust korraldada 2005. aastal Eestis rahvusvaheline motomatkajate suurüritus Fim Rally, kus igal aastal osaleb 3000-5000 mootorratturit üle maailma.

 

 
< Eelmine   Järgmine >