EMMK logo Eesti Motomatkajate Klubi - Estonian Touring MC Mootorratta pilt
  alumine logo osa
Klubi KlubiUudised UudisedMotomatkamine MotomatkamineKontakt Kontakt
motosygis (5).JPG
Motomatkamine
Esileht Esileht
Uudised Uudised
Klubi Klubi
Motomatkamine Motomatkamine
- - - - - - -
MotoSügis MotoSügis
- - - - - - -
Talvekas Talvekas
MotoSurvival MotoSurvival
Liikumine
Grupi suurus
Mida suurem on koos liikuv grupp, seda väiksemaks muutub grupi keskmine liikumiskiirus.

Optimaalne oleks 3-4 ratast, väiksema võimsusega ratastega ning väiksema keskmise sõidukiiruse puhul võib grupp olla ka suurem.

Grupi kokkupanemisel oleks mõistlik arvestada, et gruppi kuuluvad rattad ei oleks väga erineva võimsuse ning kiirusega (125-ne enduroratas ning üle liitrise võimsusega maanteeratas). Samuti on parem, mida sarnasemad on grupis sõitjate sõidustiilid.
Lisaks on  oluline, et juba reisi alguses on kõigile teada, mis tüüpi teid mööda on plaanis liikuda. Väga tüütuks võivad kujuneda vaidlused, kas kasutada väikseid või suuri kiirteid. Kogu reis sujub palju paremini, kui grupi liikmed üksteist juba enne reisi hästi tunnevad.

Suure grupiga on raske sõita ning grupp võib hajuda ning kerge on eksida. eriti raskeks võib olukord muutuda kiirteel, kus mahasõite harva. Siin on väga oluline, et grupp püsiks tihedalt koos. Lisaks võiksid grupi liikmed juba alguses kokku leppida, kas ees sõidab kogu matka sama grupiliige või vahetatakse seda rolli. Koos sõites on mõtet hoida nn malelauda ning piisavat pikivahet. Heaks reegliks on ka see, et igaüks jälgib peeglist oma tagasõitjat ja jääb kohe seisma, kui märkab, et see mingil põhjusel maha jääb. Sedasi jäävad üksteise järel seisma kõik grupiliikmed ja lõpuks ka grupijuht, kes muidu kuidagi kõike oma taga toimuvat jälgida ei suudaks. Siin on muidugi suureks abiks raadioside.

 
< Eelmine